Dzień dziecka w nadleśnictwie

Dzień Dziecka w Nadleśnictwie Rajgród

Dzień Dziecka w Nadleśnictwie Rajgród

Las – miejsce napełnione pozytywną energią, daje niepowtarzalną okazję do wypoczynku na łonie natury. Jest jednym z miejsc, gdzie zmęczony umysł ma możliwość odpocząć, a ciało odprężyć się .

1 czerwca w Dniu Dziecka uczniowie klasy 4a oraz klasy specjalnej obchody swojego święta rozpoczęli właśnie od spędzenia czasu w lesie. Dzięki uprzejmości Nadleśnictwa Rajgród mieliśmy okazję odbyć spacer po ścieżce przyrodniczo – edukacyjnej. Tajniki rajgrodzkiego lasu zgłębił nam edukator leśny Pan Mateusz Niedźwiecki. Spacer po lesie zwieńczyło spotkanie z borsukiem Szymkiem, który ukryty w trawie stał się wielką atrakcją dla naszych uczniów. Następnie razem z nami borsuk Szymek udał się na ognisko przygotowane przez naszych leśników. Dołączył do nas Pan Wojciech Rutkowski, opiekun szkółki leśnej w Rajgrodzie. Kiełbaski smakowały wybornie, a gdy już się wszyscy posilili nadszedł czas na zwiedzanie szkółki. Tutaj do samodzielnego życia w lesie przygotowują się sadzonki drzewek tj. dąb, buk, brzoza czy świerki. Na koniec leśnicy obdarowali dzieci upominkami z Nadleśnictwa Rajgród, były cukierki, napoje oraz życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Składamy podziękowania dla Nadleśnictwa Rajgród, Pani Beaty Policha, Pana Mateusza Niedźwieckiego, Pana Wojciecha Rutkowskiego oraz dla Pani Marzeny Muczyńskiej, która dowiozła dzieciom zestawy z Mc Donalda i sorbety.

Marta Miller, Małgorzata Wiśniewska, Marzanna Zawadzka

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: