DEN 2023

Dzień Edukacji Narodowej 2023

Dzień Edukacji Narodowej 2023

„Nauczyciel otwiera umysł, prowadzi za rękę i dotyka serca…”

       14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i pracowników obsługi. Obchodzony jest w rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej – pierwszego w Europie ministerstwa oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce. W tym roku obchodzimy 250 rocznicę tego wydarzenia.

       Dnia 13 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uczniowie klas V, VI, VII i VIII pod okiem opiekunów przygotowali część artystyczną ukazującą zabawne scenki z życia szkoły, zarówno z punktu widzenia uczniów, nauczycieli, jak i pracowników szkoły.  Inscenizację wzbogaciły piosenki na temat szkoły i zawodu nauczyciela wykonane przez nasze uczennice. Podczas występów uczniowie podziękowali za przekazywaną wiedzę i za trud włożony w kształtowanie serc i umysłów. 

        Serdeczne życzenia pedagogom złożyli również przedstawiciele władz samorządowych i Rady Rodziców, dziękując nauczycielom za ich pracę dydaktyczno-wychowawczą oraz trud włożony w wychowanie młodego pokolenia.

                                                                                                                    Barbara Darkowska


Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: