Niesamowite przygody skarpetek

„Niesamowite przygody skarpetek”

„Niesamowite przygody skarpetek”

Dnia 25 października 2023 roku uczniowie klas II i III b wybrali się do Grajewskiego Centrum Kultury na spektakl w wykonaniu aktorów Teatru Lalki i Aktora z Łomży. Przedstawienie było adaptacją najbardziej utytułowanej książki autorstwa Justyny Bednarek „Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)”. Scenariusz widowiska pomyślany był jako forma programu telewizyjnego na żywo, w którym głównym postacią był Pan Telewizorek, prowadzący autorski program “Dom na wesoło, czyli kopnięty dom’. Rodzina Kowalskich i Malinowskich rywalizując ze sobą, kreowała świat przedstawiony w książce.

Wielowątkowa historia opowiadała o skarpetkach, które poszukiwały własnej drogi. W mieszkaniu małej Be doszło do buntu przyziemnej odzieży i do próby zrealizowania wielkiej skarpetkowej ucieczki. Powody były różne: jedna – nie chciała zalegać dłużej w koszu na bieliznę w towarzystwie brudasów, inna – zrobiona z szorstkiej wełny, kłuła w stopy i nikt nie chciał jej nosić, kolejna – chciała zmieniać świat, jeszcze inna tęskniła za morskimi przygodami, a ta jedwabna – marzyła o wielkiej karierze.

Fantastyczna gra aktorska, scenografia, kostiumy oraz muzyka sprawiły, iż uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali inscenizację. Wyjazd wzbudził wiele pozytywnych emocji, o czym świadczyły uśmiechy i komentarze po zakończonym przedstawieniu.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: