Ślubowanie

Uroczyste pasowanie na ucznia

Uroczyste pasowanie na ucznia

30 października 2023 r. odbyła się jedna z najważniejszych uroczystości dla uczniów klasy I a i klasy I b, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z nauką. Tego dnia 30 uczniów w obecności dyrektora pana Andrzeja Graczewskiego oraz zaproszonych gości: Sekretarza Gminy pana Piotra Milewskiego, Przewodniczącej Komisji Oświaty i Spraw Społecznych pani Ewy Cebelińskiej,  Przewodniczącej Rady Rodziców pani Marty Kalickiej oraz rodziców zostało oficjalnie włączonych do społeczności szkolnej. Ceremonia pasowania rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie uczniowie prezentowali umiejętności recytując wiersze, śpiewając piosenki, zaliczając także zadania konkursowe, sprawdzające ich wiedzę o świecie. Na zakończenie pierwszoklasiści zaprezentowali się w krótkiej choreografii  Marsza Radetzky’ego. Po złożeniu uroczystej przysięgi pan dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Każdy uczeń otrzymał podarek od Rady Rodziców oraz pamiątkowy dyplom i upominki przygotowane przez rodziców.

Tego dnia pierwszoklasiści usłyszeli dużo ciepłych słów, gratulacji od pana dyrektora oraz zaproszonych gości i rodziców. Na koniec uroczystości wykonano pamiątkowe zdjęcia. Wkrótce potem uczniowie udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 Z całą pewnością ten szczególny dzień na długo zostanie w ich pamięci. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wiary we własne siły, radości oraz samych sukcesów.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: