Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

Książka i możliwość czytania to jeden z największych cudów naszej cywilizacji.”

– Maria Dąbrowska

Październik to Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. We wtorek, 31 października, dołączyliśmy do bibliotecznego świętowania, uczestnicząc w akcji „PRZERWA NA CZYTANIE”.

Akcja realizowana jest w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Jej celem jest m.in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, zwrócenie uwagi uczniów na czytanie jako atrakcyjną formę spędzania czasu wolnego w szkole oraz zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. 

Zgodnie z założeniami akcji, uczniowie czytali książki przyniesione z domu lub wypożyczone z zasobów biblioteki szkolnej. Dodatkowo każdy mógł  zaprezentować swoją  ulubioną pozycję książkową rówieśnikom i zachęcić do jej przeczytania, wpisując tytuł na specjalnie przygotowanej w bibliotece tablicy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym wydarzeniu. Zachęcamy do czytania każdego dnia! Jak najczęściej spotykajmy się  na przerwach przy książkach, a w każdą pierwszą środę miesiąca – czytajmy wszyscy!

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: