NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Dnia 13 listopada 2023 r. w naszej szkole miały miejsce obchody Narodowego Święta  Niepodległości. Podniosłą i wzruszającą inscenizację przygotowaną na tę uroczystość zaprezentowali uczniowie kl. III a i IV. Zgodnie z coroczną tradycją  cała społeczność szkolna zgromadziła się,  by wspólnie oddać hołd bohaterom narodowym, uroczyście odśpiewać hymn państwowy i obejrzeć przygotowany przez uczniów i nauczycieli podniosły apel. Jako ludzie żyjący współcześnie również możemy przyczynić się do budowania lepszej Polski, Polski z wartościami, dumnej i niepodległej, biorąc udział w kultywowaniu polskich tradycji i świętowaniu najważniejszych dat, toteż wsłuchaliśmy się w słowa patriotycznych utworów i zachowaliśmy je w sercach.

Ten szczególny moment swoimi pięknymi, wzruszającymi występami uświetnili również laureaci Konkursu Poezji Patriotycznej Tu nasze miejsce, To nasz kraj. Zaszczytnymi uczestnikami obchodów byli  także przedstawiciele władz samorządowych oraz rodzice występujących uczniów.

Święto  Niepodległości już zawsze kojarzyć się nam będzie z dumnie podniesionym czołem, kochającym Ojczyznę sercem i bohaterską postawą. 

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: