Poczytaj mi kolego, koleżanko...

Poczytaj mi kolego, koleżanko…

Poczytaj mi kolego, koleżanko…

W listopadzie uczniowie klas I a oraz III b w ramach realizacji projektu „Poczytaj mi kolego, koleżanko…” otrzymali wyzwanie czytelnicze polegające na codziennym czytaniu w domu przez minimum 15 minut. Do wyzwania zostali zaproszeni również rodzice, którzy mogli wspierać dzieci czytając razem z nimi. Przygotowane karty czytelnicze do kolorowania miały na celu doskonalenie techniki czytania, jednocześnie ucząc systematyczności i wytrwałości w dążeniu do celu. Każda karta zawierała małe elementy obrazków, które uczniowie mogli pokolorować po 15 minutach czytania lub wysłuchania bajki, bo czytać mógł również rodzic. Na koniec wyzwania najwytrwalsi otrzymają nagrody!  

Aby jeszcze bardziej zachęcić uczniów do czytania 22 listopada odwiedziliśmy Bibliotekę Publiczną w Rajgrodzie. Spotkanie miało na celu przybliżenie zawodu bibliotekarza oraz zapoznanie dzieci z biblioteką publiczną i jej rolą. Pani Ania w ciekawy sposób omówiła zasady korzystania z biblioteki,  przedstawiła księgozbiór biblioteczny, powiedziała co trzeba zrobić żeby zostać czytelnikiem, jak wypożycza się książki oraz jak należy o nie dbać. Pierwszoklasiści z zainteresowaniem słuchali wszystkich informacji, z wielką ciekawością oglądali pomieszczenia biblioteczne, a przede wszystkim dowiedzieli w jaki sposób należy zachowywać się w czytelni. Wszyscy byli zaskoczeni tak dużą liczbą książek na półkach. Jednym z elementów spotkania były też rozmowy na temat Światowego Dnia Pluszowego Misia, który to przypada 25 listopada. W związku z tym starsi uczniowie mieli okazję poczytać swoim młodszym kolegom bajkę o przygodach jednego z najsłynniejszych misiów-  Kubusia Puchatka.

Wizyta w bibliotece była dla uczniów bardzo ciekawym doświadczeniem i zachętą do czytania. Uczniowie pełni wrażeń i nowych doświadczeń wrócili do szkoły.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: