Jaś i Małgosia

Wyjazd na spektakl „Jaś i Małgosia”

3 kwietnia 2024 r.  uczniowie klas 1-3 mieli przyjemność obejrzeć przedstawienie „Jaś i Małgosia” przygotowane przez Katolicki Teatr Edukacji w Krakowie. Spektakl odbył się w MDK w Grajewie.

Aktorzy  w intrygujący sposób przeprowadzili małych widzów przez niesamowite przygody dwojga rodzeństwa pozostawionych w lesie przez macochę. W pięknej scenerii i dzięki grze aktorskiej dzieci mogły identyfikować się z bohaterami, co świetnie rozwija i kształtuje ich wyobraźnię.

Historia o perypetiach zagubionego w lesie rodzeństwa, wystawionego na wiele prób, które wpada w ręce Baby Jagi, kończy się szczęśliwie i sprawiedliwie. Atrakcyjne widowisko słowno-muzyczne dostarczyło wszystkim przybyłym, młodym widzom nie tylko rozrywki, ale miało także duże walory wychowawcze. Uczyło wytrwałości w dążeniu do celu i wiary w to, że dobro pokona zło, a gdy ma się zaufaną osobę, na której zawsze można polegać, wyjdzie się cało nawet z najgorszych tarapatów.

Bożena Muczyńska

Nasze Dane Adresowe