To największe jest szaleństwo, nie znać słowa bezpieczeństwo

To największe jest szaleństwo, nie znać słowa bezpieczeństwo

To największe jest szaleństwo, nie znać słowa bezpieczeństwo

Dnia 17 kwietnia 2024 r. gościliśmy w szkole Teatr Edukacji i Profilaktyki „MASKA”. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-IV obejrzeli spektakl, który w przystępny i zabawny sposób wskazywał młodym widzom odpowiednie wzorce zachowań.

Przedstawienie opowiadało o małej biedronce Aldonce, która zgubiła się w lesie i nie mogła znaleźć drogi do domu. Na swej drodze spotkała Czarnoksiężnika, który chciał ją podstępnie porwać. Z pomocą biedronce przyszedł skrzat Jeżynek, który wyjaśnił jakie niebezpieczeństwo czyhało na nią ze strony Czarnoksiężnika. Skrzat uczył również biedronkę wszystkich zasad bezpieczeństwa. Spektakl w sposób ciekawy przekazał zebranym, jak należy rozmawiać z nieznajomymi osobami, dlaczego nie wolno otwierać drzwi, gdy jesteśmy sami w domu. Uświadomił wszystkim, że warto poświęcić czas na naukę, aby mieć pewność, że potrafimy odpowiednio zachować się w każdej sytuacji. Dzieci powtórzyły sobie ważne numery alarmowe, znaki drogowe oraz jak należy zachować się na przejściu dla pieszych.

Dzięki przygodzie Aldonki uczniowie zapamiętają zasady bezpieczeństwa i będą potrafili odpowiednio zachować się w sytuacji zagrożenia.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: