Zaelektryzowani

Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne

Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne

Dnia 24 maja w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja pt. „Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne”. Za sprawą grupy Zaelektryzowani, która specjalizuje się w propagowaniu atrakcyjnej edukacji poprzez interaktywne spektakle, uczniowie klas I- VIII mieli okazję uczestniczyć w eksperymentach i doświadczeniach z fizyki i chemii. Przedstawienie zawierało elementy wykładu, laboratoriów naukowych, kabaretu oraz interaktywnego quizu, który pozwolił uczestnikom na czynny udział w wydarzeniach i eksperymentach. Uczniowie dowiedzieli się, jakie gazy występują w powietrzu,  na własnych strunach głosowych sprawdzili działanie helu, dowiedzieli się również na czym polegają np.: zabawy związane z ciekłym azotem, helem, doświadczenia związane z napięciem powierzchniowym, gwałtowne spalanie lycopodium, rozkład termiczny perhydrolu, poznali zalety zastosowania wodoru jako paliwa w samochodach czy rakietach.

Prowadzący podkreślił, jak ważne jest bezpieczne obchodzenie się z ogniem i korzystanie z gazu w gospodarstwie domowym. Bardzo interesującymi eksperymentami były „paląca się dłoń”, czy też doświadczenie z ciekłym azotem, które wyglądało bardzo spektakularnie. Po wlaniu do niego gorącej wody można było zaobserwować efektowny wybuch. 

Fabuła była przystępna i zgrabnie łączyła elementy humorystyczne oraz edukacyjne, dzięki czemu uczniowie z pewnością poszerzyli swoją wiedzę z zakresu chemii i fizyki.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: