Wycieczka na suwalszczyznę

Wycieczka kl. IV, Va i Vb na Suwalszczyznę

Wycieczka kl. IV, Va i Vb na Suwalszczyznę

W piątek 31 maja 2024 r. wraz z klasami  piątymi pod opieką naszych nauczycielek: Emilii Skowronek, Anity Smokowskiej, Anny Sobocińskiej i Małgorzaty Wiśniewskiej wybraliśmy się na wycieczkę do Muzeum Wigier w Starym Folwarku, Klasztoru Wigierskiego i parku trampolin w Suwałkach. Z niecierpliwością czekaliśmy na wyjazd, humory nam dopisywały.

 Wycieczka rozpoczęła się o godz. 8.30. Podczas podróży, aby umilić nam czas,  nasza przewodniczka opowiadała nam bardzo ciekawe historie na temat miejsc, które mijaliśmy. Po około godzinie jazdy dotarliśmy do muzeum. Zaczęliśmy od zwiedzania sal muzealnych, w których widzieliśmy różne gatunki zwierząt, oprawione skóry zwierzęce oraz różnorodne gatunki płazów. W drugiej sali znajdowały się akwaria, w których pływały piękne okazy ryb. W kolejnej sali widzieliśmy model mieszkania bobra z dokładnym opisem, jak zostaje ono wykonane. Po przeciwnej stronie modelu ukazane były różne gatunki ptaków. Następnie przeszliśmy do sali, w której mogliśmy podziwiać przedmioty z dawnych lat. Później braliśmy aktywny udział w lekcji muzealnej „Ryby – mieszkańcy wigierskich wód”. Kolejnym punktem naszej wycieczki był Klasztor Wigierski. Zwiedzaliśmy tam apartamenty papieskie, krypty w kościele i wieżę zegarową.  Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji na temat klasztoru i życia zakonników.  Byliśmy zachwyceni pięknymi widokami rozciągającymi się wokół klasztoru. Po zwiedzaniu udaliśmy się do parku trampolin w Suwałkach, gdzie mieliśmy czas dla siebie i na swoje zabawy. Gdy byliśmy już zmęczeni,  pojechaliśmy na krótki posiłek  do restauracji  McDonald`s.  Po posiłku udaliśmy się w drogę powrotną  do Rajgrodu. Podróż minęła nam bardzo szybko i w miłej atmosferze.

        Uważam, że wycieczka była udana. Poznaliśmy dużo ciekawostek na temat zwierząt i ich środowiska, w którym żyją. Pod względem edukacyjnym wycieczka była interesująca i sądzę, że wiele z niej wynieśliśmy. 

Klaudia Chomiczewska – uczennica kl. IV

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl