Informacja dotycząca zwrotu książek i podręczników

Informacja dotycząca zwrotu książek i podręczników

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W  związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego 2019/2020 biblioteka szkolna rozpoczyna odbiór wypożyczonych książek  i  podręczników szkolnych .

Na czas trwającej pandemii COVID -19 i ze względu na kwarantannę , której  muszą być poddane zbiory  wprowadzone zostają nowe zasady  korzystania z biblioteki szkolnej -dokonania zwrotów wypożyczonych książek .

Zwrot książek do biblioteki szkolnej został podzielony na dwa etapy:  

1 etap: zwrot książek niebędących podręcznikami (lektury, literatura młodzieżowa, bajki i inne .. )

od 2 do 9 czerwca 

2 etap : zwrot podręczników szkolnych

– od 10 do 19 czerwca

 PROCEDURA ZWROTU KSIĄŻEK NIEBĘDĄCYCH PODRĘCZNIKAMI :

  1. Zwrot książek do biblioteki szkolnej będzie odbywał się od 2 do 9 czerwca 2020 r. w godzinach  8.00 – 13.00 od poniedziałku do czwartku.
  2. Miejscem zwrotu książek będzie hol wejścia do szkoły przy HALI SPORTOWEJ (do budynku szkoły wchodzimy  pierwszym wejściem od lewej ).
  3. Książki muszą być zapakowane w reklamówkę z włożoną do środka kartką z imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą do której uczęszcza.  Książki zapakowane w reklamówkach należy również opisać na zewnątrz: imię i nazwisko ucznia, klasa, data zwrotu.
  4. Tak przygotowane książki pozostawiamy w wyznaczonym miejscu , na stoliku przypisanym do danej klasy.
  5. Zwrot potwierdzamy podpisem ( własnym długopisem) na udostępnionej liście.
  6. Książki trafiają na kwarantannę. Po jej zakończeniu rodzice przez dziennik elektroniczny i wychowawcę zostaną poinformowani o ewentualnych brakach w zwrocie.
  7. Za książki zniszczone lub zagubione Rodzice są zobowiązani do zakupu nowej pozycji lub innej wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza .

W związku z trudną sytuacją, która dotyka wszystkich nas, prosimy o sprawne rozliczenie się z książek wypożyczonych   z biblioteki szkolnej, według zasad bezpieczeństwa i  reżimu sanitarnego oraz w ściśle wyznaczonych terminach.

Od 10 czerwca będą przyjmowane zwroty  zestawów  podręczników.

Harmonogram, godziny i szczegóły zwrotu  podręczników będą przekazane  w następnej wiadomości i dostępne na stronie internetowej szkoły po 8 czerwca.

Prosimy już teraz przejrzeć podręczniki, sprawdzić ich stan. Według regulaminu uczeń jest zobowiązany do  szanowania wypożyczonych podręczników. Zagubiony, uszkodzony lub zniszczony podręcznik należy odkupić.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: