Informacja dotycząca zwrotu książek i podręczników

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie!

W  związku ze zbliżającym się końcem roku szkolnego 2019/2020 biblioteka szkolna rozpoczyna odbiór wypożyczonych książek  i  podręczników szkolnych .

Na czas trwającej pandemii COVID -19 i ze względu na kwarantannę , której  muszą być poddane zbiory  wprowadzone zostają nowe zasady  korzystania z biblioteki szkolnej -dokonania zwrotów wypożyczonych książek .

Zwrot książek do biblioteki szkolnej został podzielony na dwa etapy:

1 etap: zwrot książek niebędących podręcznikami (lektury, literatura młodzieżowa, bajki i inne .. )

od 2 do 9 czerwca

2 etap : zwrot podręczników szkolnych

– od 10 do 19 czerwca

PROCEDURA ZWROTU KSIĄŻEK NIEBĘDĄCYCH PODRĘCZNIKAMI :

1. Zwrot książek do biblioteki szkolnej będzie odbywał się od 2 do 9 czerwca 2020 r. w godzinach  8.00 – 13.00 od poniedziałku do czwartku.
  2. Miejscem zwrotu książek będzie hol wejścia do szkoły przy HALI SPORTOWEJ (do budynku szkoły wchodzimy  pierwszym wejściem od lewej ).
  3. Książki muszą być zapakowane w reklamówkę z włożoną do środka kartką z imieniem i nazwiskiem ucznia oraz klasą do której uczęszcza.  Książki zapakowane w reklamówkach należy również opisać na zewnątrz: imię i nazwisko ucznia, klasa, data zwrotu.
  4. Tak przygotowane książki pozostawiamy w wyznaczonym miejscu , na stoliku przypisanym do danej klasy.
  5. Zwrot potwierdzamy podpisem ( własnym długopisem) na udostępnionej liście.
  6. Książki trafiają na kwarantannę. Po jej zakończeniu rodzice przez dziennik elektroniczny i wychowawcę zostaną poinformowani o ewentualnych brakach w zwrocie.
  7. Za książki zniszczone lub zagubione Rodzice są zobowiązani do zakupu nowej pozycji lub innej wskazanej przez nauczyciela bibliotekarza .

W związku z trudną sytuacją, która dotyka wszystkich nas, prosimy o sprawne rozliczenie się z książek wypożyczonych   z biblioteki szkolnej, według zasad bezpieczeństwa i  reżimu sanitarnego oraz w ściśle wyznaczonych terminach.

Od 10 czerwca będą przyjmowane zwroty  zestawów  podręczników.

Harmonogram, godziny i szczegóły zwrotu  podręczników będą przekazane  w następnej wiadomości i dostępne na stronie internetowej szkoły po 8 czerwca.

Prosimy już teraz przejrzeć podręczniki, sprawdzić ich stan. Według regulaminu uczeń jest zobowiązany do  szanowania wypożyczonych podręczników. Zagubiony, uszkodzony lub zniszczony podręcznik należy odkupić.