Dzień gofra

W piątek 24 marca 2023 roku przedszkolaki z grupy  ,,Jeżyki” obchodziły Międzynarodowy Dzień Gofra. Pomimo, iż tradycja jedzenia gofrów wywodzi się z Belgii, to są one znane i lubiane na całym świecie. Podczas zajęć dzieci dowiedziały się wielu ciekawostek, poznały historię gofra, a także z jakich składników się je wypieka. Przedszkolaki doskonale bawiły się w różne zabawy związane z goframi, dodatkowo utrwaliły zasady kulturalnego zachowania się przy stole, a także bezpiecznego korzystania ze sprzętu kuchennego. Przedszkolaki samodzielnie udekorowały gofry owocami, po czym wszyscy zajadali się pysznymi chrupiącymi i pulchnymi waflami z bitą śmietaną, dżemem i owocami. Gofry smakowały wyśmienicie! Było smacznie zdrowo i kolorowo!

Karolina Formejster