Ślubowanie klasy I

„Ślubujemy!” – uroczyste pasowanie na ucznia

Jedną z pierwszych ważnych uroczystości, na którą czekają uczniowie rozpoczynający swoją szkolną przygodę jest pasowanie na ucznia. W piątek 21 października 2022 roku pierwszoklasiści w obecności dyrektora pana Andrzeja Graczewskiego, zaproszonych gości- przedstawicieli Urzędu Miasta Rajgród: pani Joanny Andruk oraz pani Wiesławy Wiśniewskiej, wychowawcy i rodziców, zostali oficjalnie włączeni do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej im.H.Sienkiewicza w Rajgrodzie. Ceremoniał rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie klasy pierwszej przedstawili część artystyczną- recytowali wiersze oraz prezentowali swoje umiejętności wokalne. W trakcie ślubowania wszyscy obiecali sumiennie wywiązywać się z obowiązków ucznia. Po uroczystej przysiędze dyrektor dokonał symbolicznego pasowania na ucznia. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom. Rodzice również przygotowali dla swoich pociech upominki. Gratulacje z okazji stania się pełnoprawnymi uczniami złożył dyrektor szkoły, zaproszeni goście oraz przedstawiciel rodziców. Nie obyło się bez pamiątkowych zdjęć. Wkrótce potem wszyscy udali się na słodki poczęstunek.

Z całą pewnością ten uroczysty dzień na długo pozostanie w pamięci. Wszystkim pierwszoklasistom życzymy wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych!

Sylwia Sokólska