Zajęcia z Photonem w grupach 3, 4, 5 oraz 6 - latków

Zajęcia z Photonem w grupach 3, 4, 5 oraz 6 – latków

Zajęcia z Photonem w grupach 3, 4, 5 oraz 6 – latków

Dzięki uprzejmości firmy Photon Entertainment Sp. z o.o z Białegostoku przez trzy tygodnie mieliśmy możliwość korzystania z zestawu Photon Moduł Przedszkole. Jego głównym elementem jest robot edukacyjny Photon sterowany przez specjalną aplikację na tablety i smartfony. Obsługa robota wpływa na rozwój poznawczy, społeczny, emocjonalny i fizyczny dziecka, wprowadza dzieci w świat nowych technologii, uczy podstaw programowania.

Dzieci po wyjęciu Photona z opakowania z entuzjazmem i zaciekawieniem zareagowały na sympatycznego „gościa” z szeroko otwartymi „oczami” i zabawnie odstającymi czułkami. Najpierw zapoznały się z nim, uczyły się wchodzić z nim w interakcję (np. aktywować jego działanie poprzez dotyk lub klaskanie) i odczytywać jego działania (zmiany koloru czułek i oczu, odtwarzane dźwięki). Następnie brały udział w różnych aktywnościach z wykorzystaniem robota i akcesoriów z zestawu np. gumowych opasek na rękę, kostki aktywności. Dzieci próbowały również wprawiać robota w ruch, planować dla niego trasę do pokonania, aby dotarł do wyznaczonego celu na macie. Czas przeznaczony na korzystanie z zestawu szybko minął, a dzieci niechętnie rozstały się z interaktywnym „przyjacielem”.

Zajęcia z Photonem sprawiły najmłodszym wiele radości i zachęcały do aktywnego udziału. Robot Photon to wartościowa pomoc dydaktyczna, która świetnie urozmaica zajęcia, stwarza wiele możliwości pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym. Mamy nadzieję, że baza dydaktyczna naszego przedszkola niebawem wzbogaci się o takiego robota.

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: