Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

Przerwa na czytanie

Dnia 27 października uczniowie  Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie wzięli udział w II Międzynarodowej edycji VI Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej ,,Cała Polska czyta dzieciom’’.

Celem akcji jest promocja  czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie ich do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu.

W akcji udział wzięła cała społeczność szkoły – wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły. Podczas przerw, zarówno w ciszy, jak i głośno, uczniowie czytali swoje ulubione książki. Na kilkadziesiąt minut nasz szkolny korytarz i sale lekcyjne  zamieniły  się w czytelnię. Najmłodsi czytelnicy naszej szkoły  wysłuchali bajek czytanych przez uczniów ze Szkolnego Koła Wolontariatu. Chętni uczniowie wykazali się pomysłowością i przebrali się za bohaterów ulubionej książki. Ponadto na korytarzach szkoły zostały opracowane gazetki  tematyczne promujące  wydarzenie i czytelnictwo.

Książki to doskonały sposób na spędzenie każdej wolnej chwili. To nie tylko źródło informacji, ale również sposób na wzbogacanie słownictwa, rozwijanie wyobraźni, nabycia umiejętności komunikacyjnych, koncentracji. W końcu – jak to pięknie ujęła nasza polska noblistka Wisława Szymborska, której słowa posłużyły nam za motto akcji – „Czytanie  książek  to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”.

Małgorzata Wiśniewska

Najnowsze Wpisy

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: