Uczestnicy konkursu poezji patroitycznej

VI KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

VI KONKURS POEZJI PATRIOTYCZNEJ

8 listopada 2022 r. odbył się w sali klubowej Grajewskiego Centrum Kultury powiatowy etap VI Konkursu Poezji Patriotycznej „Tu nasze miejsce, to nasz kraj”. Uczniowie naszej szkoły, którzy na etapie szkolnym otrzymali najwyższe noty, reprezentowali naszą szkołę w dwóch grupach wiekowych, konkurując z najlepszymi ze szkół naszego powiatu, m. in. uczniami ze szkół z Grajewa, Wierzbowa czy Sulewa-Kownat. Każdy z 42 uczniów, przystępujących do konkursu w trzech kategoriach wiekowych, zaprezentował własną interpretację utworu patriotycznego. Komisja konkursowa, po burzliwych obradach, wyłoniła zwycięzców. Przewidziano także nagrody wyróżnienia oraz za udział. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Wśród tegorocznych zwycięzców znalazły się trzy uczennice z naszej szkoły: Paulina Policha z kl. IV a (zajmując III miejsce), natomiast Klaudia Chomiczewska z kl. III i Julita Witulewska vel Wróblewska z kl. V (wyróżnienia). Społeczność szkolna miała okazję wysłuchać najlepszych z najlepszych podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Gratulujemy sukcesów i zachęcamy wszystkich do udziału w konkursie już za rok.
Emilia Skowronek
zdjęcia GCK Grajewo

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: