Wycieczka do Białegostoku. Uczniowie stoją przed Muzeum Sybiru.

Wycieczka do Białegostoku klas VI i V

Dnia 22 listopada  2022 r. klasy V i VI były na wycieczce w Białymstoku pod opieką swoich wychowawców i rodziców. Pierwszym punktem naszego wyjazdu było Muzeum Pamięci Sybiru, gdzie ożywa historia cierpienia i walki o przetrwanie. Miejsca, gdzie wszystkie opowieści zamykają się w jednym słowie-Sybir. Mogliśmy przeczytać na wystawie, „Syberia to kraina w Azji porośnięta tajgą. W języku polskim istnieje jednak jeszcze słowo Sybir, oznaczające coś zupełnie innego. Sybir to symbol niewoli i cierpienia obejmujący wszystkie miejsca w Rosji lub w Związku Sowieckim, do którego trafiali zesłańcy. (…) Sybir w XX wieku stał się największym więzieniem świata, symbolem cierpienia, bólu i tęsknoty, ale też niezłomności i walki o przetrwanie”. Eksponaty oraz lekcja muzealna zrobiły na uczniach ogromne wrażenie. Kolejnym punktem wyjazdu był pobyt w parku trampolin Jumper Park, gdzie przez godzinę dzieci mogły doskonalić swoje umiejętności sportowe. Było dużo zabawy, ale także wysiłku fizycznego oraz sprawdzenia swojej kondycji fizycznej. Następnie udaliśmy się do kina, gdzie uczniowie mogli obejrzeć film ,,Bella i Sebastian”, który niesie ze sobą wiele wartości przede wszystkim przyjaźń oraz piękno gór. W drodze powrotnej zajechaliśmy do restauracji na posiłek. Wycieczka zakończyła się szczęśliwie przed budynkiem szkoły, skąd uczniowie zostali odebrani przez swoich rodziców. Był to bardzo udany dzień!

Katarzyna Truszkowska, Halina Szymanowska