Dzień Ziemi w Zerówce

Ziemia to nasz dom, karmi nas, zadziwia barwami, zapachami, fakturami… Jest piękna i zasługuje na troskę. Przedszkolaki nie zapomniały o jej święcie i z tej okazji wyruszyliśmy w podróż, gdzie przewodnikiem była planeta Ziemia. Dzieci próbowały ocenić co czuje gdy o nią dbamy, a także jakie emocje odczuwa, gdy jest niszczona. Dowiedziały się, że dla dobra naszej planety należy sadzić drzewa, pielęgnować rośliny, oszczędzać wodę i prąd, segregować śmieci oraz ograniczać zużycie plastiku. Wykorzystały odpady do stworzenia sensorycznej ścieżki, butelki po wodzie zamieniły w zabawki Ekoludki, a naszą planetę Ziemię malowały fakturową farbą. Zwieńczeniem zdobytych wiadomości proekologicznych było złożenie przysięgi, gdzie dzieci deklarowały, że będą prawdziwymi strażnikami przyrody i wspólnie zatańczyły „Ekologiczne reggae”.

Katarzyna Wójcicka