OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Święto to zostało ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki. Patronką wydarzenia jest autorka książek dla dzieci i młodzieży − Janina Porazińska, która urodziła się 29 września 1882 r.

Celem akcji jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

W obchodach tego święta w naszej szkole uczestniczyły klasy  I-III oraz dzieci z oddziałów  przedszkolnych.

W ramach akcji uczniowie należący do aktywu bibliotecznego czytali bajki młodszym koleżankom i kolegom z oddziałów przedszkolnych. Dzieci klas I – III wysłuchały  fragmentów opowiadań czytanych przez zaproszonych w tym dniu do szkoły gości – rodziców, pracowników Biblioteki Publicznej i Domu Kultury.

Pamiętajmy, że czytanie na głos to wyjątkowa przygoda, która pozostaje z nami na zawsze. Dzięki niej wkraczamy razem w magiczny świat literatury – pełen fascynujących historii i mądrych nauk.

Zachęcamy  dzieci  i rodziców, aby  znaleźli czas na głośne, wspólne czytanie.

Małgorzata Wiśniewska