Akcja sprzątanie świata 2023

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2023”

AKCJA „SPRZĄTANIE ŚWIATA – POLSKA 2023”

Nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych, dołączyła do akcji „Sprzątanie świata – Polska”. W tym roku wszystkim dbającym o środowisko przyświecało hasło: „Sprzątanie świata łączy ludzi”. I była to rzeczywiście szansa integracji podczas wspólnego wysiłku w trosce o dobro środowiska.

14 września uczniowie klas V a, V b i VIII wyruszyli pod opieką wychowawczyń: Emilii Skowronek, Anity Smokowskiej i Danuty Kraużlis w kierunku Opartowa. Pełni zapału, wyposażeni w rękawiczki i worki, zaczęli od oczyszczania najbliższej okolicy szkoły, idąc ulicą Stanki, udali się w okolice Dworku Opartowo. Niezwykle skrupulatnie czyszcząc brzegi Jeziora Rajgrodzkiego, po krótkim przystanku na dzikiej plaży, skierowali się na Okoniówek. Po chwili wytchnienia na „Orlim Gnieździe”, udali się w dalszą wędrówkę w kierunku szkoły. Uczniowie chętnie słuchali opowieści o spotkanych pomnikach. Szczególnie zainteresowane były tym znajdującym się na dawnym kirkucie. Wycieczka obfitowała także w ogrom doświadczeń przyrodniczych. Dzieci z wielką ciekawością dopytywały o nazwy spotkanych w lesie grzybów, z wielką euforią reagowały na każde ze spotkanych po drodze zwierząt. Ciężka praca uczniów nawet została doceniona przez przejeżdżającego nieopodal strażnika leśnego. Natomiast już pod koniec wyprawy, na skrzyżowaniu z drogą na Zabród, dzieci serdecznie przywitały przejeżdżającego droga pana burmistrza, który życzliwie odpowiedział na pozdrowienia.

Wyjście okazało się nie tylko lekcją poszanowania środowiska, chwilą zadumy nad pięknem otaczającej nas przyrody, ale też okazją do integracji i sposobem na aktywne poznawanie najbliższej okolicy.

Emila Skowronek

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: