Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada 2023 r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy „Dzień Zdrowego Śniadania”. Dzieci z grupy Jeżyki w ramach projektu pt. „Z Kicią Kocią maluchy zmieniają się w zuchy” przygotowały sałatkę owocową. Celem projektu jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych przedszkolaków, łagodna adaptacja do warunków przedszkolnych poprzez utożsamianie się z bohaterami książkowymi oraz rozwijanie potencjału poznawczego dzieci. Zadanie projektowe- wykonanie sałatki owocowej zrealizowane zostało  po przeczytaniu książki „Kicia Kocia gotuje” i w odwołaniu do jej treści. Dzieci z grupy Tygryski w ramach programu „Szkolne przygody Gangu Mocniaków” przygotowały zdrowe śniadanie- talerz ze zbilansowanym posiłkiem. Po śniadaniu był poczęstunek pełen pełnowartościowych witamin- pyszne owoce. Mamy nadzieję, że po takiej kulinarnej zabawie dzieci będą dokonywać mądrych wyborów żywnościowych.