Dziadek do orzechów

30 października 2023r. w naszej szkole odbył się spektakl z udziałem aktorów trzebińskiego teatru. Przedszkolaki oraz uczniowie klas 0-III obejrzeli niezwykłą  opowieść pt. ”Dziadek do orzechów”. To historia uszkodzonej figurki Dziadka do orzechów. Mała dziewczynka postanowiła się nią zaopiekować i odkrywa, że figurka jest zaczarowana, potrafi mówić i żyje własnym życiem. Szybko zaprzyjaźniają się, przeżywają wyjątkowe przygody i ratują dom  przed Królem Myszy.

Spektakl miał charakter interaktywny. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły  w zabawach ruchowych, śpiewały. To było niezwykłe doświadczenie. Dzieci  zapamiętały również, że każdą zabawkę trzeba szanować, a problemów nie można rozwiązywać agresją.