Wycieczka do „Przystani Św. Mikołaja”

Wycieczka do „Przystani Świętego Mikołaja”

28 listopada uczniowie z klas Ib, IIIa, IIIb oraz klasa specjalna naszej szkoły wraz z opiekunami: Ewą Tokarzewską, Joanną Zawadzką, Barbarą Kijko, Martą Miller i Elżbietą Modzelewską wybrali się na wycieczkę do „Przystani Świętego Mikołaja”, znajdującej się w Pięknej Górze niedaleko Giżycka. Na dzieci czekała moc atrakcji w iście mikołajkowej, przepięknej scenerii. Po przekroczeniu progu Przystani dzieci zobaczyły tysiące migających światełek, wspaniałe dekoracje, aurę i magię zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz uśmiechnięte Elfy.
      Na początku uczniowie zostali poprzydzielani do dwóch grup, do Elfów: Muzyka i Pisarza,  które zabrały dzieci w podróż po komnatach gospodarza. Najmłodsi z radością uczestniczyli we wszystkich przygotowanych zajęciach m.in.:

• Galaktyczny tor saneczkowy – tam dzieci ścigały się na saneczkach
  • Warsztat Świętego Mikołaja – miejsce gdzie można było pomóc Elfom  oraz samemu sobie zrobić prezent
  • Trening czyni Elfa – przechodziły labirynt laserowy
  • Świąteczny globus/ gwiezdne igloo – film edukacyjny
  • Pobyt w komnacie św. Mikołaja – spotkanie gospodarza i przejście testu grzeczności.

Ostatnią atrakcją był pobyt w Komnacie św. Mikołaja, który opowiadał o zwyczajach świąt Bożego Narodzenia. Sprawdzał też magicznym urządzeniem, czy dzieci były grzeczne przez cały rok. Po harcach, przyszedł czas na odpoczynek i pożywny obiad. Cóż tu kryć wiadomo, że w posiłek przygotowany przez Elfy smakował wyśmienicie.  Pobyt w „Przystani Św. Mikołaja” przeniósł nas na chwilę w magiczną krainę i zapewnił niezapomniane wrażenia. Do domu wszyscy wracali szczęśliwi i pełni pozytywnych uczuć.

Joanna Zawadzka