kamishibai

,,Pani Zamieć” – teatrzyk kamishibai

7 grudnia obchodzony jest Światowy Dzień Kamishibai. W związku z tym zaprosiliśmy do nas Panią Anię z Biblioteki Publicznej w Rajgrodzie. Odwiedziła ona grupy „Jeżyków” i „Tygrysków” właśnie z teatrzykiem kamishibai.

Kamishibai to wywodząca się z Japonii sztuka opowiadania historii za pomocą obrazków – ilustracji wykonanych na kartonowych planszach wsuwanych do małego drewnianego parawanu. Dzieci z zainteresowaniem oglądały i słuchały baśni pt. „Pani Zamieć” oraz chętnie odpowiadały na zadawane później pytania. Dodatkową atrakcją przygotowaną przez pracownika biblioteki były różne zabawy ze śniegiem (papierowym) w roli głównej. Wywołały one u naszych przedszkolaków wiele radości i mnóstwo śmiechu.

Pani Ani jeszcze raz dziękujemy za odwiedzenie nas i zaprezentowanie obrazkowej opowieści pochwalającej pozytywne cechy ludzkiego charakteru, takie jak pracowitość, serdeczność i uczciwość.