Edukator z Nadleśnictwa Rajgród

Spotkanie z edukatorem z Nadleśnictwa Rajgród

W czwartek 4 stycznia 2024 r. dzieci z grupy „Kotki” odwiedził edukator z Nadleśnictwa Rajgród- pan Mateusz Niedźwiedzki. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem słuchały opowiadania pana leśniczego na temat pracy jaką wykonuje. Pan Mateusz zachęcał dzieci do dokarmiania ptaków w okresie zimy, opowiedział o gatunkach ptaków, które zimują w Polsce i wytłumaczył jak mądrze pomagać naszym skrzydlatym przyjaciołom, aby przetrwały ten trudny czas. Dzieci dowiedziały się, że dokarmiając ptaki, należy kierować się warunkami atmosferycznymi i dokarmiać, dopiero gdy pokrywa śnieżna uniemożliwi zwierzętom żerowanie. Leśniczy podkreślił również, jak ważna jest systematyczność oraz odpowiednio dobrany pokarm. Aktywny udział najmłodszych został nagrodzony upominkami.
Ciekawie przekazane informacje na długo pozostaną w pamięci najmłodszych. Dzień ten stał się doskonałą okazją do propagowania proekologicznych zachowań dzieci, utrwalenia zasad dbania o środowisko naturalne oraz kształtowania prawidłowych postaw wobec przyrody.

Serdecznie dziękujemy panu leśniczemu za to owocne spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne!