BAŚNIOWE_GRANIE

BAŚNIOWE GRANIE

Dnia 1 marca klasy Ia, Ib, IIIa i uczniowie klasy specjalnej wraz z wychowawczyniami wybrali się na spektakl „Baśniowe granie” do Grajewskiego Centrum Kultury. Spektakl został przygotowany przez Teatr ARTENES z Wrocławia. Reżyserem oraz scenarzystą był Zdzisław Dyrman.  Przedstawienie poruszyło współczesny problem zbyt długiego spędzania czasu przez dzieci przed komputerem, tabletem, telefonem na grach, mediach społecznościowych i aplikacjach wyświetlających krótkie filmiki. Konsekwencją długotrwałego grania, spędzania czasu w Internecie jest wycofywanie się powoli z normalnego życia społecznego, odosobnienie, brak akceptacji realnego świata, nieumiejętne radzenie sobie z najmniejszymi trudnościami, odsuwanie na bok swoich wcześniejszych zainteresowań. Pojawiają się problemy z pamięcią i koncentracją, bóle głowy, oczu, nerwowość, agresja. Wszystko brzmi poważnie, dlatego bardzo ważna jest świadomość czyhających zagrożeń. Spektakl skonstruowano tak, by przemawiał do dzieci obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniami słownymi.  Dostarczył dzieciom wielu przeżyć. Wszyscy z uśmiechem, ekscytacją i wielkim zainteresowaniem śledzili losy bohaterów.

Bożena Muczyńska