Warsztaty czekoladowe

Nasze przedszkolaki uczestniczyły w niezwykle słodkich i przyjemnych warsztatach, w których główną rolę pełniła czekolada. Dzieci miały okazję poznać etapy produkcji czekolady – począwszy od jej głównego składnika – kakaowca,  po ostateczny produkt jakim jest tabliczka czekolady. Następnie uczestnicy degustowali różne rodzaje czekolady. Po takim „małym poczęstunku” można już było zabrać się do twórczej pracy. Dzieci otrzymały formy, które wypełnione były płynną czekoladą. Każdy przedszkolak stworzył własnoręcznie wymarzoną tabliczkę czekolady, którą po skończonych warsztatach zabierał do domu i dzielił się z najbliższymi.

Można stwierdzić z pełnym przekonaniem, że dzieci czerpały nieograniczoną radość podczas zabawy z czekoladą. To wspaniałe warsztaty i świetny pomysł na zabawę, edukację i integrację.