Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena. Został ustanowiony w celu promowania literatury pięknej i popularyzowania czytania wśród najmłodszych. Święto to stało się okazją do wizyty dzieci z grup „Jeżyki” i „Tygryski” w Bibliotece Publicznej, do której udaliśmy się w środę 3 kwietnia. Tematem przewodnim naszego spotkania, zagadek, zabaw i zgadywanek były bajki i ich bohaterowie. Nasi najmłodsi układali również książki od największej do najmniejszej oraz od najgrubszej do najcieńszej. Przedszkolaki ze wszystkimi przygotowanymi aktywnościami poradziły sobie bez większych problemów. Nie zabrakło też tradycyjnego już „pociągu” przemieszczającego się między regałami przeróżnych książek. Pani Ania przypomniała również, co należy zrobić, aby zostać czytelnikiem biblioteki. Na zakończenie podziękowaliśmy za przygotowanie zajęć i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie.

Jeszcze raz dziękujemy za przeprowadzenie zajęć i zabaw promujących czytelnictwo.