Kiermasz slodkosci

Wolontariat zaczyna się w szkole!

Wolontariat zaczyna się w szkole!

WOLONTARIAT ZACZYNA SIĘ W SZKOLE!
5 grudnia obchodzimy Światowy Dzień Wolontariusza. W naszej szkole świętowaliśmy go 6 grudnia 2021 r. Wprawdzie wolontariusze przez cały rok podejmują różnorodne działania ukierunkowane na bezinteresowne pomaganie innym, jednak z tej okazji przygotowaliśmy gazetkę oraz zorganizowaliśmy „kiermasz słodkości”.
W poniedziałek rano na szkolnym korytarzu stanął świąteczny kiermasz dla Eryczka. Na kiermaszu wolontariusze z kl. VII b oraz VIII a i VIII b sprzedawali ciasta, ciasteczka, galaretki, ptysie, pączki, faworki, które samodzielnie przygotowali oraz napoje i owoce.
W tym dniu, pod opieką nauczyciela uczącego, każda klasa przychodziła w wyznaczonych przez wychowawcę godzinach. Kiermasz cieszył się bardzo dużą popularnością. Smakołyki bardzo szybko znikały ze stolików. Udało się nam zebrać imponującą kwotę 2606,27 zł. Całą sumę przekazaliśmy Erykowi Kopczewskiemu, chłopcu choremu na serce, któremu potrzebna jest bardzo droga operacja w Stanach Zjednoczonych.
Dziękuję z całego serca Dyrektorowi za umożliwienie zorganizowania kiermaszu w szkole. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim uczniom, wolontariuszom, rodzicom – osobom, które czynnie włączyły się w organizację kiermaszu. Szczególne podziękowania składam Paniom: Ewie Karwowskiej oraz Sylwii Ciereszko.
Korzystając z okazji, chciałam wszystkim wolontariuszom naszej szkoły złożyć najserdeczniejsze życzenia świąteczne. Dziękuję za uśmiech, wielką życzliwość, otwartość, wyrozumiałość i wytrwałość w niesieniu pomocy zgodnie z tym, co mówił Jan Paweł II: „Wolontariat stanowi znak i wyraz ewangelicznej miłości, która jest bezinteresownym darem z siebie samego – darem ofiarowanym bliźnim, zwłaszcza tym najuboższym i potrzebującym”.

Opiekun Szkolnego Koła Wolontariatu
Joanna Zawadzka

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: