MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

Podsumowanie konkursu historycznego – Józef Rufin Wybicki – Patron Roku 2022 i plastycznego o Polskich Symbolach Narodowych

Dnia 13 maja 2022 w ZSP w Rajgrodzie odbył się konkurs historyczny z wiedzy o Józefie Rufinie Wybickim. Organizatorami konkursu byli: Zespół Szkolno – Przedszkolny w Rajgrodzie i Biblioteka Publiczna w Rajgrodzie. Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił br. m.in. Patronem Roku 2022 . Konkurs miał na celu przybliżenie uczniom postaci twórcy hymnu narodowego, jego życia i działalności, wzbudzenie zainteresowania dziejami i kultury kraju, rozwijanie świadomości patriotycznej. Do konkursu przystąpiło 30 uczniów z klasy IV-VIII.

Laureatami zostali:

Kategoria klas IV-VI

I miejsce – Olaf Milewski – kl. V

II miejsce – Mikołaj Gryczkowski – kl. VI

III miejsce – Anna Perełka – kl. V

Kategoria klas VII-VIII

I miejsce – Julia Dziądziak – VIIIB

II miejsce – Wiktor Milewski –  VIIA

III miejsce – Wiktoria Michałowska – VIIA

Wyróżnienia:

Bartosz Kuczyński – VIIA

Krzysztof Karwowski -VIIA

Tego samego dnia odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego ,,Polskie symbole narodowe”. Konkurs skierowany był do uczniów kl. I-III.

Zwycięzcami zostali:

I miejsce – Szymon Kotowski – kl. III

II miejsce – Aneta Muczyńska – kl. III

III miejsce – Zuzanna Kalicka – kl. III

Wyróżnienia:

Paulina Policha – kl. III

Maja Niedzwiedzka – kl. III

Mikołaj Kotowski – kl. I

Lena Kulesza – kl. I

Wszystkie prace ze względu, że były bardzo ciekawe, estetyczne, wykonane różnymi technikami
i spełniały wymogi regulaminowe zostały nagrodzone.

Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy, że wzięli udział w naszych konkursach i życzymy dalszych sukcesów.

Katarzyna Truszkowska