Międzyszkolny konkurs recytatorski pt. „Wierszoklepki”

Dnia 04.04.2023r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rajgrodzie odbył się Międzyszkolny konkurs recytatorski pt. „Wierszoklepki” zorganizowany przez p. Joannę Zawadzką i p.Martę Miller. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z dwóch szkół: Rajgrodu oraz Rydzewa. Konkurs był kierowany do uczniów kl.I-III oraz klasy specjalnej. Główne celem konkursu to: popularyzowanie współczesnej poezji dziecięcej, wspieranie uzdolnień i pomoc w rozwijaniu zainteresowań dzieci, oswajanie z rywalizacją w przyjemnej atmosferze. Uczniowie prezentowali utwory takich autorów wierszy jak: Doroty Gellner, Małgorzaty Strzałkowskiej, Agnieszki Frączek, Marcina Brykczyńskiego, Joanny Kulmowej oraz Wandy Chotomskiej.
O wynikach zdecydowało trzyosobowe jury, w skład, którego weszły panie: Dyrektor Domu Kultury w Rajgrodzie Maria Fliszewska, Dyrektor Biblioteki Publicznej w Rajgrodzie Anna Arciszewska oraz logopeda Iwona Milewska. Recytację oceniano stosując pięciostopniową skalę (1–5). Na ocenę miały wpływ następujące elementy: poprawne i płynne deklamowanie, interpretacja tekstu, pamięciowe opanowanie tekstu i ogólny wyraz artystyczny ( strój, rekwizyty, gesty). Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie do wykonania, bowiem poziom wszystkich wykonawców był bardzo wysoki, jednak regulamin przewidywał wyłonienie miejsc: pierwszego, drugiego, trzeciego i wyróżnienie.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – Lidia Piotrowska ze Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie

II miejsce – Klaudia Chomiczewska ze Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie

III miejsce – Wiktoria Budlewska ze Szkoły Podstawowej w Rydzewie

Wyróżnienie – Gabriela Samojlik ze Szkoły Podstawowej w Rajgrodzie

Klasa specjalna:

I miejsce – Kinga Karpińska

Te osoby otrzymały nagrody rzeczowe i dyplomy, natomiast pozostali uczestnicy  dyplomy  oraz nagrodę pocieszenia.

Gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Nagrody ufundowała Rada Rodziców naszej szkoły, za które bardzo dziękujemy.

Joanna Zawadzka