Dzien-Postaci-z-Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

7 listopada w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Rajgrodzie obchodzono Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. To święto ustanowiono w rocznicę urodzin Walta Disneya jednego z najpopularniejszych autorów bajek animowanych dla dzieci.

Tego dnia szkoła zamieniła się w baśniową krainę, gdzie po korytarzach chodziły księżniczki, superbohaterowie, elfy i wiele innych baśniowych istot. Uczniowie kl. I-III wzięli udział w różnorodnych bajkowych zabawach. Na początku sprawdzono baśniowe upodobania dzieci przy zabawie z chustą animacyjną „Wszyscy, którzy…” i okazało się, że najwięcej wśród uczniów było księżniczek i superbohaterów. Swoje umiejętności manualne dzieci sprawdzały przy zabawie „Pomagamy Kopciuszkowi”, gdzie starały się oddzielić puzzle od innych elementów. Dużym powodzeniem cieszyła się zabawa „Zatrute jabłko”. Konkursy, zabawy przeplatane były wspólnymi tańcami i śpiewami.

Na zakończenie wspólnych zabaw chętni uczniowie mogli wypić magiczny napój dodający im nie tylko urody i zdrowia ale także wiary we własne siły i powodzenie. Uczestniczące klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, kolorowanki z ulubionymi baśniowymi postaciami  oraz słodkości.

To było niezwykłe spotkanie a uśmiechnięte buzie dzieci świadczyły o tym, że wszyscy wspaniale się bawili.

Ewa Tokarzewska

Joanna Zawadzka

Marta Miller

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: