VII Konkurs Poezji Patriotycznej „Tu Nasze Miejsce, To Nasz Kraj”

VII Konkurs Poezji Patriotycznej „Tu Nasze Miejsce, To Nasz Kraj”

9 listopada 2023 r. odbył się powiatowy etap VII Konkursu Poezji Patriotycznej „Tu Nasze Miejsce, To Nasz Kraj” w sali klubowej Grajewskiego Centrum Kultury.

Zwycięzcy i wyróżnieni na etapie szkolnym konkursu reprezentowali naszą szkołę w dwóch grupach wiekowych (klasy I – IV i V – VIII). W tym roku konkurowali z uczniami z sześciu innych szkół naszego powiatu, m. in. uczniami z Rydzewa, Grajewa, Sulewa-Kownat czy Wierzbowa. Zadaniem każdego z 33 uczniów, biorących udział w konkursie w trzech kategoriach wiekowych, było zaprezentowanie własnej interpretacji utworu patriotycznego. Recytowano zarówno dobrze wszystkim znane utwory najwybitniejszych polskich poetów, jak Mickiewicz, Słowacki, Norwid czy Szymborska, ale też mniej znane utwory współczesne, niekiedy wręcz zaskakujące swą formą czy treścią wybory liryczne młodych uczestników. Wartym zauważenia jest fakt, iż jedna z naszych uczennic zaprezentowała utwór autorstwa starszej siostry – Pauliny Krupy, co również zostało docenione przez komisję konkursową. Jury, po bardzo długich i burzliwych obradach, wyłoniło zwycięzców. Przewidziano także nagrody wyróżnienia. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom oraz drobne upominki, a laureaci – dyplomy wraz z nagrodami książkowymi.

Wśród tegorocznych zwycięzców znalazły się trzy uczennice z naszej szkoły. Wszystkie reprezentowały najmłodszą grupę wiekową, a laureatka II miejsca – Blanka Chomiczewska z kl. I b – była także najmłodszą uczestniczką całego konkursu. III miejsce przypadło w udziale Klaudii Chomiczewskiej z kl. IV, natomiast wyróżniona została uczennica kl. III a – Emilia Krupa.

Zwycięzcom należą się ogromne gratulacje, natomiast wszystkim naszym uczestniczkom konkursu – wyrazy uznania za pracowitość, talent i godne reprezentowanie naszej szkoły na forum powiatu. Próbką swego talentu podzielą się z nami już niebawem podczas apelu z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Emilia Skowronek

Nasze Dane Adresowe

Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Rajgrodzie

ul. Stanki 14 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272-14-16
e-mail: zsp@umrajgrod.pl
e-mail: zsp@um.rajgrod.wrotapodlasia.pl

Przedszkole w Rajgrodzie

ul. Franciszka Zabielskiego 6, 19-206 Rajgród
nr tel: 86 272 31 69
e-mail: zsp@umrajgrod.pl

%d bloggers like this: