Zakończenie projektu „Poczytaj mi kolego, koleżanko…”

W grudniu w klasach I a i III b nastąpiło zakończenie projektu czytelniczego pt. „Poczytaj mi kolego, koleżanko…”. W trakcie projektu uczniowie dowiedzieli się jak wiele korzyści daje czytanie: wpływa na wyobraźnię, kształtuje charakter, wpływa na ciało, które podczas czytania odpoczywa i regeneruje się. Dzięki czytaniu zwiększa się też zasób słownictwa,  poprawia się tym samym wysławianie się i dowodzenie językiem. W naszej głowie pozostają nowe słowa, idiomy, wyrażenia. Pokaźny zasób słownictwa ułatwia funkcjonowanie, nowe wyrazy, które przyswoiliśmy wspierają procesy myślowe, a to z kolei przekłada się na wyrażanie uczuć i myśli.

Ostatnie projektowe zadanie uczniów polegało na wykonaniu ilustracji przedstawiających ulubione postacie z literatury, które chcieliby zaprosić na swoje urodziny. Prace dzieci były różnorodne, pojawiły się takie postacie jak: Pocahontas, koń Mustang, Kubuś Puchatek, Sknerus McKwacz, syrenka Arielka, a nawet Bazyliszek.  Dzieci mogły też sprawdzić swoją wiedzę dotyczącą baśni i bajek biorąc udział w quzie. Podczas podsumowania projektu nastąpiło rozstrzygnięcie wyzwania czytelniczego, które uczniowie podjęli w listopadzie. Najbardziej wytrwali, ci, którzy czytali codziennie w domach minimum 15 minut, otrzymali nagrody książkowe. Uczestników projektu czekała też niespodzianka- słodki poczęstunek i zabawy przy muzyce.

Dziękujemy za udział w projekcie i mamy nadzieję, że nasi uczniowie będą chętnie sięgali po książki, które są kopalnią wiedzy.